ARA

Büyükşehir, Hizmet İçi Eğitimler Düzenlemeye Devam Ediyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından personele “Mahalli İdareler Harcama Belgeleri Eğitimi” düzenlendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İç Denetçisi Rıfkı Bitek’in katkılarıyla düzenlenen eğitim programı Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi. MUSKİ ve Büyükşehir Belediyesi’nden 122 personelin katıldığı eğitimde, Mahalli İdareler Harcama Belgeleri Yönetmeliği’ne göre giderlerin gerçekleştirme aşamaları, doğrudan temin usulü ile yapılacak alımlar, harcama türlerine göre ödeme emrine bağlanacak kanıtlayıcı belgeler hakkında bilgiler verildi.


Muğla Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Ali Zağlı konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 33. maddesi ve 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun 18. maddesine dayanılarak hazırlanan Mahalli İdareler Harcama Belgeleri Yönetmeliği hakkındaki hizmet içi eğitimimizin oldukça faydalı geçtiğini düşünüyorum. Eğitim programında personelimize, Büyükşehir Belediyemizdeki mali işlemlerin gerçekleştirilmesi ve muhasebeleştirilmesi kapsamında, harcamalarda ödeme belgesine bağlanacak kanıtlayıcı belgeler ve bu belgelerin şekil ve türleri hakkında bilgiler verildi.”

Yayınlama Tarihi: 20.1.2016