ARA

Fethiye Muhtarlar Derneği’nden Büyükşehir Hizmetlerine Teşekkür

Fethiye Muhtarlar Derneği, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün’ü ziyaret etti.

 

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yeni kurulan Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü yönetim kurulu ve Fethiye İlçesi’nin mahalle muhtarları Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olmasından sonra kısa zamanda mahallerine gelen hizmetlerden mutlu olduklarını söyleyen Fethiye İlçesi mahalle muhtarları, Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin kısa zamanda sorunları çözmelerinden ve vatandaşa yaklaşımlarının kendilerini memnun ettiğini söyledi. Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü; “Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olmasının ardından açıkçası hizmetlerin bu kadar çabuk gerçekleşeceğini düşünmüyorduk. Ama Muğla Büyükşehir Belediyesi, MUSKİ ekipleri kısa zamanda mahallerimizde yol, su ile ilgili problemlerimizle ilgilendi. Sorunumuz olduğunda Muğla Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Masasının numarası olan 444 48 01/8’i  aradığımızda çok kısa bir sürede Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri mahallemize gelerek sorunumuzu çözüyor. Başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı’mız olmak üzere tüm Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür ediyorum.” dedi.


 

 Köylünün yerinde kalması, toprağına sahip çıkması ve emeğinin karşılığını almasını istiyoruz.

 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Fethiye Muhtarlar Derneği’nin ziyaretinde, Muğla’nın geniş bir coğrafyaya sahip olduğunu, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kurulduğu günden itibaren bu geniş coğrafyada muhtarları ile birlikte çalışarak vatandaşları için hizmet ürettiğini söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olmasından sonra, aracıyla, personeliyle, binasıyla olmayan bir belediyeyi Muğla gibi geniş bir coğrafyada kurduk. Yeni Büyükşehir Belediyesi olan illerin arasında organizasyon şemasını en hızlı tamamlayan ve vatandaşlarına hizmet vermeye başlayan belediyelerden biriyiz. Alt yapısıyla, yollarıyla, suyuyla, mezarlıklarıyla, sosyal hizmetleri ile görev süremiz içerisinde yapılacak hizmetleri önem ve aciliyet sırasına göre belirledik. Bunun yanında Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak statüsü değişse de köylerimize, üreticimize çok önem veriyoruz. Köylerimizi, alt yapısıyla, yoluyla, çocuk oyun gruplarıyla yaşanır merkezler haline getirerek köyden kente değil kentten köye göçü sağlamak için çalışıyoruz. Kooperatiflerimizle alım garantili çiçek ürettik, üniversitemiz ile birlikte Toprak, Su, Yaprak analiz laboratuvarı kurduk, üreticimize patates tohumu dağıttık. Köylünün yerinde kalması, toprağına sahip çıkması ve emeğinin karşılığını almasını istiyoruz. Vatandaşlarımızla aramızdaki en önemli bağ siz muhtarlarımızsınız. Birlikte görev süremiz boyunca vatandaşlarımızla hizmet edeceğiz. Fethiye Muhtarlar Derneği’mize ve muhtarlarımıza ziyaretleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Yayınlama Tarihi: 13.11.2015