Geri Haber Listesine Git

Başkan Gürün’den Adalet ve Demokrasi Haftası’nda Anlamlı Mesaj

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 24-31 Ocak Adalet ve Demokrasi Haftası’nda, bu ülkenin Atatürk devrimleri çizgisinde ilerlemesi için çalışmış ve bu uğurda canından olmuş bütün aydınları saygı ve özlemle andı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Türkiye Cumhuriyeti’ni Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde çağdaş ve demokratik ülkeler seviyesine çıkarmak, bütün vatandaşlarımızın birlik, beraberlik içerisinde kardeşçe yaşaması için farklı alanlarda ve mesleklerde emek vermiş gazeteci, hukukçu, siyasetçi, asker, polis, sendikacı, akademisyen, düşünür birçok ismi saygı ve rahmetle anıyoruz. Mesleklerinde bu ülkenin menfaatlerini ön planda tutan, eğilmeyen, doğru bildiklerini savundukları için kirli eller tarafından hunharca katledilen aydınlarımız geride bıraktıkları eserler, sözler ile günümüze hala ışık tutmaktadır. Ülkemizin bugünlerde içinde bulunduğu duruma ve siyasi gelişmelere baktığımızda yaşanan gelişmelerin hiçbirinin tesadüf olmadığını daha iyi anlıyoruz.” dedi.“Aydınlarımız bu topraklarda Fikirleri İle Her Zaman Yaşayacak”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Herkese eşit ve mülkün temeli olan adalet için, özgür ve bağımsız bir demokrasi için, hiç kimseyi ötekileştirmeden kardeşçe yaşanan bir toplum için, Yurtta Barış Dünyada Barış sözünü temel alan anlayışlar için, Adalet ve Demokrasi Haftası’nda ülkemizin bütünlüğü, birlik ve beraberliği için canını feda eden bütün aydınlarımızı saygı, özlem ve rahmetle anıyor, bu topraklarda fikirleri ile her zaman yaşayacaklarına yürekten inanıyorum.” dedi.