Geri Haber Listesine Git

Sulama Suyu Kanalları Yenilendi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye ve Seydikemer İlçelerine bağlı 18 mahallenin sulama suyu hatlarının bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Nisan ve Mayıs ayları içerisinde yürüttüğü çalışmalar ile Fethiye ve Seydikemer İlçelerine bağlı 18 mahallenin sulama suyu hatlarının bakımlarını tamamladı. Ekipler tarafından sel ve heyelan nedeniyle yıkılan su bentleri tekrar yapıldı. İş makinaları ve belediye personeli, yıkılan ve zarar gören sulama kanallarını temizleyerek bakım-onarımları gerçekleştirdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salih Tufan konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Daire Başkanlığımıza bağlı Tarımsal Yapılar Şube Müdürlüğü ekipleri sulama suyu sıkıntısı çeken mahallelerimiz için var güçleriyle çalışıyorlar. Sulama sezonuna yetiştirmeye çalıştığımız bakım-onarım çalışmalarının çoğunu tamamladık ve diğer ilçe ve mahallelerdeki bakım-onarım çalışmalarımız ise tüm hızıyla devam ediyor. Yeni sulama alanları oluşturulması konusunda da teknik personelimiz çalışmalarını sürdürüyor.”